Ndërlidhjet

Gjermania ndan miliarda euro për migrantët


Gjermania ndan miliarda euro për migrantët
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Qeveria e koalicionit e Gjermanisë do të lirojë miliarda euro për të ndihmuar shtetet federale dhe bashkitë që të përballen me numrin rekord të migrantëve. Kritikët në Gjermani kanë akuzuar kancelaren Angela Merkel për krijimin e një precedenti të rrezikshëm me hapjen e kufijve. [Video Reuters]

XS
SM
MD
LG