Ndërlidhjet

Gjermania ndan miliarda euro për migrantët


Qeveria e koalicionit e Gjermanisë do të lirojë miliarda euro për të ndihmuar shtetet federale dhe bashkitë që të përballen me numrin rekord të migrantëve. Kritikët në Gjermani kanë akuzuar kancelaren Angela Merkel për krijimin e një precedenti të rrezikshëm me hapjen e kufijve. [Video Reuters]

XS
SM
MD
LG