Ndërlidhjet

Hungaria mbyll kufirin


Prej sot, në Hungari hyn në fuqi një legjislacion i ri, sipas të cilit ata që në mënyrë ilegale e kalojnë kufirin në këtë vend, mund të dënohen me burg ose të dëbohen. Hungaria ka mbyllur në mesnatë kufirin me Serbinë dhe një migrantësh kanë mbetur të bllokuar në atë që njihet si "tokë e askujt".

XS
SM
MD
LG