Ndërlidhjet

Përleshjet në Prishtinë


Pas ndalimit nga policia të ish liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, aktualisht deputet në Kuvendin e Kosovës, aktivistë të kësaj lëvizje protestuan duke kërkuar lirimin e tij. Protesta eskaloi pasi që protestuesit kanë gjuajtur gurë dhe gjësende të tjera të forta në drejtim të Policisë së Kosovës.

XS
SM
MD
LG