Ndërlidhjet

Policia arreston Albin Kurtin dhe aktivistët


Policia arreston Albin Kurtin dhe aktivistët
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Autoritetet e rendit në Kosovë kanë arrestuar të shtunën pasdite ish kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke vënë në zbatim fletarrestin e lëshuar kundër tij, për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Arrestimi i zotit Kurti është bërë pasi njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë hyrë në selinë e Lëvizjes VV në Prishtinë.

XS
SM
MD
LG