Ndërlidhjet

Protesta e opozitës në Prishtinë


Pamje nga protesta e 9 janarit, thirrur nga tri partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, në shenjë kundërshtimi ndaj marrëveshjes me Serbinë për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, dhe asaj për demarkacionin me Malin e Zi.

XS
SM
MD
LG