Ndërlidhjet

Përplasje të dhunshme në Prishtinë


Mjete pritoteknike janë hedhur në drejtim të ndërtesës së qeverisë së Kosovës, me t'u kryer fjalimet e udhëheqësve të tri partive politike në opozitë, të cilët para mijëra protestuesve të mbledhur bënë thirrje për dorëheqjen e qeverisë. Autoritetet e rendit janë detyruar të përdorin gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën e mbetur dhe përplasjet e dhunshme midis protestuesve dhe njësive speciale të policisë janë bartur në rrugët qendrore të Prishtinës.

XS
SM
MD
LG