Ndërlidhjet

Në Pakistan, 21 të vrarë


Policia në Pakistan thotë se nga sulmi i talibanëve të mërkurën në mëngjes në një universitet në provincën Khyber Pakhtunkhwa, janë vrarë së paku 21 vetë, përfshirë studentët dhe personelin e universitetit, dhe se operacioni i tyre kundër militantëve ka përfunduar.Sulmi ndodhi në Bacha Khan University në Çarsada, një qytet në Provincën Pakhunkhwa, afro 17 kilometra në verilindje të kryeqytetit provincial, Peshavar.

XS
SM
MD
LG