Ndërlidhjet

Protesta e opozitës në Prishtinë


Në Prishtinë ka nisur protesta e thirrur nga tri subjektet politike në opozitë, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën.Disa mijëra qytetarë janë mbledhur në drejtim të Qeverisë së Kosovës, ku po mbahet manifestimi qendror i opozitës, në kërkim të dorëheqjes së qeverisë dhe mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme.Protestuesit fillimisht janë tubuar te Biblioteka Kombëtare, prej nga më pas kanë vazhduar për në qendër të Prishtinës.

XS
SM
MD
LG