Ndërlidhjet

Seanca solemne e betimit të presidentit


Në një seancë solemne, presidenti i zgjedhur i Kosovës Hashim Thaçi ka dhënë sot betimin para Kuvendit të Kosovës. Aty Thaçi është betuar se do të angazhohet me gjithë fuqinë e tij për ruajtjen e pavarësisë, sovranitetit dhe integritetit territorial të Republikës së Kosovës. Kjo seancë, është bojkotuar nga opozita.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG