Ndërlidhjet

Ceremonia e inaugurimit të presidentit Thaçi


Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe presidentja e deritashme, Atifete Jahjaga, kanë parakaluar para Gardës Ceremoniale të Forcave të Sigurisë së Kosovës në qendër të Prishtinës, në kuadër të ceremonisë për inaugurimin e presidentit. Zonja Jahjaga ia ka dorëzuar Kushtetutën e Republikës zotit Thaçi, për të shenjuar simbolin e nderit të detyrës së presidentit.

XS
SM
MD
LG