Ndërlidhjet

Kalimi i kufirit vetëm me letërnjoftime


Kalimi i kufirit vetëm me letërnjoftime
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Prej ditës së diel 17 prill, ka hyrë në fuqi marrëveshja ndërshtetërore Maqedoni - Kosovë, që qytetarët e dy vendeve të mund të udhëtojnë vetëm me letërnjoftime. Qytetarët nga Kosova e Maqedonia kryesisht kanë qenë të informuar për këtë të drejtë dhe kanë shfrytëzuar letërnjoftimet në vend të pasaportave.

XS
SM
MD
LG