Ndërlidhjet

Falja e namazit në rrugë


Falja e namazit në rrugë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Xhamitë në Prishtinë janë të mbushura me besimtarë, sidomos të premteve kur qytetarët e besimit islam falin xhumanë. Falja e xhumasë, konsiderohet si një nga obligimet e domosdoshme fetare të këtij besimi. Në Bashkësinë Islame të Kosovës thonë se xhamitë në Prishtinë janë të vogla, në disa lagje besimtarët myslimanë detyrohen të falen dhe në rrugë.

XS
SM
MD
LG