Ndërlidhjet

Presidenti Thaçi takon xhudistet Kelmendi dhe Gjakova


Majlinda Kelmendi, e cila ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Xhudos në Kazan të Rusisë bashkë me xhudisten Nora Gjakova, e cila fitoi medaljen e bronztë, u pritën nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një takim. Presidenti Thaçi falenderoi xhudistet për kontributin e tyre dhe përfaqësimin dinjitoz jashtë vendit. Sportistja nga Kosova, me famë botërore, në vitin 2014 ishte nderuar nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, me Medaljen Presidenciale të Meritave, për të arriturat e saj në sportin e xhudos.

XS
SM
MD
LG