Ndërlidhjet

Mogherini dhe Avramopoulos takohen me Mustafën


Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, Komsioneri i BE-së për çështje te brendshme dhe migracion, Dimitris Avramopolous, dhe kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, kanë mbajtur një konferencë të përbashkët gjatë vizitës së tyre në Kosovë, pas propozimit për liberalizim vizash për Kosovën.

XS
SM
MD
LG