Ndërlidhjet

Eurodeputetja Lunacek, ia lë "topin në duar" qeverisë


Eurodeputetja Ulrike Lunacek, gjatë vizitës në Prishtinë, deklaroi për mediet se "topi" i ka mbetur në duar Qeverisë së Kosovës dhe Parlamentit, në proceset në vazhdim lidhur me liberalizimin e vizave. Lunacek apeloi që mos të kërkohet azil në vendet e BE-së, sepse dëmtohet procesi i liberalizimit.

XS
SM
MD
LG