Ndërlidhjet

Video

Intervistë me Visar Ymerin


Vendosja e ratifikimit të marrëveshjes për Demarkacionin si kusht për liberalizimin e vizave është i padrejtë dhe i papranueshëm, ka thënë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri. Sipas tij, institucionet e Kosovës është dashur ta kundërshtojnë këtë kusht të Komisionit Evropian, ngase ai nuk ka të bëjë asgjë me liberalizimin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG