Ndërlidhjet

Policia kontrollon shtëpinë e sulmuesit në Orlando


Policia në shtetin amerikan të Floridës e ka bllokuar një shtëpi banimi, ku ka jetuar sulmuesi në Orlando, Omar Mateen. Banorët lokalë që e kanë njohur Mateen thonë se ai ka qenë një person i zakonshëm, dhe kanë treguar se janë shokuar nga veprimet e tij. Mateen vrau 50 njerëz në një klub nate të homoseksualëve në Orlando, që po vlerësohet si sulmi në masë më i tmerrshëm në historinë amerikane. (Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG