Ndërlidhjet

Çfarë shkoi keq me Turqinë?


Shpërthimet në Aeroportin Ataturk të Stambollit janë të fundit në serinë e sulmeve fatale terroriste që kanë goditur Turqinë. Dikur, aleatët perëndimorë e kanë vlerësuar Turqinë si model demokratik për botën myslimane. Por, kohëve të fundit, dhuna atje është rritur dhe Turqia e gjen veten duke u përballur me një grup të armiqve të vendosur.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG