Ndërlidhjet

NATO dhe Rusia i mprehin dhëmbët


NATO ka vendosur të fortifikojë kufirin e saj me Rusinë, por edhe Rusia ka thënë se do të dërgojë më shumë ushtarë dhe pajisje luftarake në kufi me vendet baltike dhe Poloninë. Situata dhe ndjesia kujtojnë kohën e Luftës së Ftohtë. Frika për një përballje ushtarake në mes të dy krahëve nuk është aspak e vogël. NATO, sot dhe nesër, mban një samit të rëndësishëm në Varshavë të Polonisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG