Ndërlidhjet

Gërmimi i varrezës së dyshuar në kampusin e UP-së


Pas 17 vjet të përfundimit të luftës në Kosovë, kanë filluar gërmimet në oborrin e kampusit të Universitetit të Prishtinës, në dyshim të një varreze masive. Prokuroria Speciale ka filluar hetimet pas deklaratave të dëshmitarëve, dhe gërmimet do të vazhdojnë për dy ditë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG