Ndërlidhjet

Gratë në krye


Pas dominimit të burrave në politikën britanike, problemet e shkaktuara nga ta pritet t’i zgjidhë sërish një grua. Kështu ndodhi kur fitoi Margaret Thatcher para 37 vjetësh dhe nga 13 korriku historia do të përsëritet me kryeministren e re, Theresa May. Ajo do të udhëheqë negociatat e vështira të daljes së Britanisë nga Bashkimi Evropian.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG