Ndërlidhjet

Nisja në RIO


Nisja në RIO
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Një pjesë e ekipit të Kosovës janë nisur të hënën për në RIO të Brazilit, ku do të jenë pjesëmarrës në Lojërat Olimpike verore. Para nisjes ata u pritën nga kryeministri i vendit, Isa Mustafa, i cili tha se ky është një moment historik për Kosovën dhe mënyrë e mirë për ta përfaqësuar vendin si shtet të ri në arenën ndërkombëtare. Kosova përfaqësohet në Lojërat Olimpike në RIO nga 8 sportistë të disiplinave të ndryshme.

XS
SM
MD
LG