Ndërlidhjet

LVV proteston kundër demarkacionit


Dhjetëra qytetarë i janë përgjigjur ftesës së subjektit politik opozitar Lëvizja Vetëvendosje për t’u mbledhur para hyrjes kryesore të Kuvendi të Kosovës dhe për të protestuar kundër ratifikimit të marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, i cili u është drejtuar protestuesve tha se do të vazhdojnë të qëndrojnë para kuvendit deri sa 'të sigurohen' se ligji pë demarkacionin nuk është në rend të ditës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG