Ndërlidhjet

Biden arrin në Kosovë


Biden arrin në Kosovë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Nënpresidenti i SHBA-së, Joseph Biden, ka arritur të martën në mbrëmje në Prishtinë, në një vizitë njëditëshe, pas qëndrimit në Beograd dhe takimeve me zyrtarët e lartë serbë. Joe Biden i shoqëruar nga bashkëshortja Jill Biden në aeroportin e Prishtinës, u prit nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kampionia botërore e olimpike në xhudo Majlinda Kelmendi. Në aeroport Biden u prit me nderime te larta shtetërore nga garda e nderit e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG