Ndërlidhjet

Inaugurimi i rrugës "Beau Biden" më 2016


Inaugurimi i rrugës "Beau Biden" më 2016
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Kjo video fillimisht është publikuar në gusht të 2016-ës, kur atëbotë, nënpresidenti amerikan, Joe Biden, së bashku me familjen e tij vizitoi Kosovën. Ai mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të rrugës Ferizaj-Gjilan që bartë emrin e djalit të tij të ndjerë Beau Biden, i cili vdiq nga kanceri në tru. Beau Biden ka shërbyer në Kosovë pas përfundimit të luftës. Ai ka ndihmuar në trajnimin e prokurorëve dhe gjykatësve vendorë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG