Ndërlidhjet

Pasojat e tërmetit në Itali


Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës Rihter shkaktoi dëme serioze në një numër të qyteteve dhe fshatrave, por duket se nuk goditi zonat me popullsi të dendur të Italisë qendrore. Më të goditurat ishin qytetet dhe fshatrat Accumoli, Amatrice, Posta dhe Arquata del Tronto, ka thënë për Reuters zëdhënësi italian i shërbimit të zjarrfikësve, Luca Cari. [Reuters]

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG