Ndërlidhjet

Reportazh nga Kuçishta


Reportazh nga Kuçishta
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Përkufizimi i vijës kufitare të Kosovës me Malin e Zi ka shkaktuar një përplasje të fuqishme në skenën politike për afro një vit. Opozita kërkon ndryshim të marrëveshjes së demarkacionit por qeveria ka thënë se ajo është legjitime. Radio Evropa e Lirë vizitoi brezin kufitar me Malin e Zi, dhe banorët e kësaj pjese shprehën shqetësimin e tyre për mundësinë e humbjes së pasurisë së Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG