Ndërlidhjet

Frika nga "virusi mysliman"


Pamjet e kameramanes hungareze, Petra Laszlo, duke goditur migrantët, në mesin e tyre edhe një burrë me një fëmijë të vogël në krahë, kanë ngjallur gjithandej zemërim vitin e kaluar. Këtë javë, prokurorët hungarezë e kanë paditur atë për “sjellje të keqe”. Por, rasti Laszlo duhet të vazhdojë të jetë faktor shqetësues për Evropën dhe jo vetëm.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG