Ndërlidhjet

Trepça, gjiganti që pret të ringjallet


Trepça, gjiganti që pret të ringjallet
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Kuvendi i Kosovës pritet që në fundjavë të vendos për një projektligj të Qeverisë për Kombinatin Trepça, që aktualisht ndodhet ndërmjet likuidimit dhe rimëkëmbjes. Beogradi zyrtar ka kundërshtuar projektligjin duke e cilësuar Trepçën pasuri të Serbisë. Minatorët presin miratimin e Ligjit, në të kundërtën thonë se “janë të gatshëm për protesta”.

XS
SM
MD
LG