Ndërlidhjet

Video

Intervistë me kryetarin e bordit të AKP-së


Kryetari i Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Petrit Gashi, i tha Radios Evropa e Lirë se “Serbia nuk ka hise në asnjë pronë në Kosovë” dhe se “Beogradi është i vetëdijshëm se Trepça është pronë e Kosovës”. Gashi ka thënë se çështja e Trepçës është më shumë ‘politike’ dhe një “çështje shumë komplekse që duhet shikuar jo vetëm nga ky prizëm por edhe nga aspekti ekonomik dhe ai i sigurisë”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG