Ndërlidhjet

Plumbi që i ndryshoi jetën


Katër vjet pas incidentit në Pakistan, në një bisedë me redaksinë e Kosovës të Radios Evropa e Lirë, Malala Yousafazai kujton sulmin e 9 tetorit, flet për sfidat që ka edukimi i vajzave në shumë pjesë të botës dhe bën thirrje për më shumë mbështetje për refugjatët.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG