Ndërlidhjet

Varfëria e skajshme e familjes Gashi


Varfëria e skajshme e familjes Gashi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Rreth 20 familje të komunitetit rom jetojnë në një lagje të fshatit Janjevë të komunës së Lipjanit, 20 kilometra në jug të Prishtinës. E përbashkëta e familjeve të këtij komuniteti janë kushtet e vështira ekonomike, varfëria, papunësia dhe niveli i ulët i arsimimit. Familja 12 anëtarëshe Gashi përballet me skamjen dhe problemet që shoqërojnë atë. Kryefamiljarja Sevdije Gashi thotë se për 30 vite me radhë po përballet me varfërinë e skajshme.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG