Ndërlidhjet

“Çmimi” i vrasjes së ambasadorit rus


Vrasja e ambasadorit rus në Ankara, Andrei Karlov, i jep një dimension të ri stresit politik në rajonin e Lindjes. Derisa Siria vlon nga lufta civile, ku Rusia dhe Turqia janë të përfshira thellë, kjo vrasje rrezikon të ndryshojë kahun e aleancave ushtarake, me pasoja të mëdha, sidomos për Perëndimin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG