Ndërlidhjet

Protesta në Shkup për lirimin e Haradinajt


Qindra qytetarë të Shkupit me pankarta ne duar “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, nën organizimin e Këshillit Organizativ, të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe ish ushtarë të UÇK-së, sot kanë protestuar përpara Ambasadës së Francës, për të shprehur revoltën ndaj arrestimit të ish komandantit të UÇK-së dhe ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG