Ndërlidhjet

Demarkacioni apo liberalizimi - çka mendojnë të rinjtë?


Një nga kushtet që Kosova duhet të plotësojë për liberalizimin e vizave, është ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Mospërmbushja e të gjitha kritereve të përcaktuara nga Komisioni Evropian e kanë lënë Kosovën qe një kohë të gjatë pa u përfshirë në zonën e lëvizjes së lirë pa viza, të njohur si zona Shengen. Radio Evropa e Lirë për rubrikën e përjavshme “VOX” ka përzgjedhur disa të rinj për të marrë opinionet e tyre se sa është i rëndësishëm liberalizimi i vizave për ta, dhe a është vonuar procesi i ratifikimit të Marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG