Ndërlidhjet

Mogherini pengohet nga radikalët gjatë fjalimit


Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, i është drejtuar të premten deputetëve të Kuvendit të Serbisë. Gjatë gjithë kohës së fjalimit të saj, deputetët e Partisë Radikale Serbe të Vojislav Sheshelit, kanë brohoritur "Serbia, Rusia, nuk na duhet BE-ja". Mogherini nuk e ka ndërprerë fjalën e saj duke iu thënë ta ruajnë zërin për fushatën presidenciale.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG