Ndërlidhjet

Mogherini: Ura do t’i bashkojë komunitetet nga jugu dhe veriu


Mogherini: Ura do t’i bashkojë komunitetet nga jugu dhe veriu
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Shefja e diplomacisë evropiane, Mogherini, ka qëndruar më pas edhe në Mitrovicë, ku është takuar me autoritetet lokale të komunës jugore dhe veriore të qytetit. Ajo i ka vlerësuar pozitivisht punimet për rivitalizimin e urës kryesore mbi lumin Ibër. “Ura do t’i bashkojë të dy komunitetet nga veriu dhe jugu. Ky nuk është rezultat i jashtëtokësorëve, por i njerëzve”, ka thënë ajo.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG