Ndërlidhjet

Merkel i quan të pajustifikueshme komentet e Erdoganit


Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha se komentet e presidentit turk Reccep Tayyip Erdogan, që krahason Gjermaninë me Nazismin, janë të pajustifikueshme dhe dëshpëruese.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG