Ndërlidhjet

Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria


Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Themelimi i ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Këto komente, presidenti Thaçi i bëri gjatë një tryeze diskutimi të organizuar nga Qendra Kërkimore për Politika të Sigurisë, në lidhje me procesin e formimit të ushtrisë së Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG