Ndërlidhjet

Fëmijë dhe nxënës në protesta kundër shqipes


Në protestat e organizuara nga iniciativa qytetare “Për një Maqedoni të përbashkët”, të enjten prindërit kishin dalë bashkë me fëmijët e tyre të mitur, për të kundërshtuar shtrirjen gjuhës shqipe në tërë territorin e Maqedonisë dhe koalicionit të Social Demokratëve me partitë politike shqiptare për të formuar qeverinë e re të Maqedonisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG