Ndërlidhjet

Pamje të viktimave të sulmit në metro


Të paktën 10 persona janë vrarë në shpërthime që goditën stacionet e metrosë në Shën Petersburg, kanë njoftuar mediat ruse. Agjencitë e lajmeve njoftuan se shpërthimet goditën stacionet Sennaya Plotschad dhe Instituti Tekhnologichesky ne qendër të qytetit. Presidenti Vladimir Putin tha se të gjitha shkaqet, përfshirë edhe ato të terrorizmit po hetohen, njofton BBC. (REUTERS)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG