Ndërlidhjet

Video

Kamioni përplaset për njerëz në Stokholm


Një kamion është përplasur për një dyqan të populluar në Stockholm të Suedisë, duke vrarë së paku tre veta. Policia tha se nuk është ende e qartë se sa njerëz janë plagosur. Kryeministri suedez, Stefan Lofven, tha se "Suedia është sulmuar", dhe se të gjitha shenjat tregojnë për një "sulm terrorist". (Video:AP)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG