Ndërlidhjet

Dy emra dhe dy zile në një shkollë


Dy emra dhe dy zile në një shkollë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Një ndërtesë shkollore në fshatin Rubovc, rreth pesë kilometra larg nga qyteti i Lipjanit e ndarë nga një mur i improvizuar, mbanë dy emra. Njërin për nxënësit shqiptarë, “Drita” dhe tjetrin për ata serbë “Braqa Aksiq”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG