Ndërlidhjet

Franca zgjedh presidentin


Votuesit francezë të dielën zgjedhin presidentin e vendit, në zgjedhjet që po shihen si përcaktuese për të ardhmen e vendit. Në raundin e dytë të zgjedhjeve, francezët zgjedhin ndërmjet kandidatit të qendrës, Emmanuel Macron, dhe kandidates së ekstremit të djathtë, Marine Le Pen.(Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG