Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Franca zgjedh presidentin


Franca zgjedh presidentin
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Votuesit francezë të dielën zgjedhin presidentin e vendit, në zgjedhjet që po shihen si përcaktuese për të ardhmen e vendit. Në raundin e dytë të zgjedhjeve, francezët zgjedhin ndërmjet kandidatit të qendrës, Emmanuel Macron, dhe kandidates së ekstremit të djathtë, Marine Le Pen.(Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG