Ndërlidhjet

Votimi i mocionit për rënien e qeverisë Mustafa


Votimi i mocionit për rënien e qeverisë Mustafa
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Partia Demokratike e Kosovës i ka dhënë mbështetje mocionit të opozitës për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës. Për mocionin kanë votuar 78 deputetë, kundër tij kanë votuar 34 deputetë dhe kanë abstenuar 3 deputetë. Ky votim ka rezultuar me rënien e qeverisë aktuale të Kosovës, të drejtuar nga Isa Mustafa.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG