Ndërlidhjet

Në Mosul, shkatërrim dhe shpresë


Në Mosul, shkatërrim dhe shpresë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Pamjet nga droni tregojnë shkatërrimin në Mosul pas një beteje 9-muajshe për çlirimin e qytetit irakian nga militantët e Shtetit Islamik. Forcat irakiane, të mbështetura nga SHBA-ja, kanë shpallur fitore mbi IS-in, por ka frikë se mund të ketë ende militantë të fshehur në rrënoja. (Video: AP; Përgatiti: Valona Tela)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG