Ndërlidhjet

Në Mosul, shkatërrim dhe shpresë


Pamjet nga droni tregojnë shkatërrimin në Mosul pas një beteje 9-muajshe për çlirimin e qytetit irakian nga militantët e Shtetit Islamik. Forcat irakiane, të mbështetura nga SHBA-ja, kanë shpallur fitore mbi IS-in, por ka frikë se mund të ketë ende militantë të fshehur në rrënoja. (Video: AP; Përgatiti: Valona Tela)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG