Ndërlidhjet

Haradinaj zgjidhet kryeministër


Haradinaj zgjidhet kryeministër
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Me 61 vota për, një abstenim dhe pa praninë e opozitës, Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur Qeverinë e re të Kosovës, me në krye Ramush Haradinajn. Qeveria Haradinaj është zgjedhur për mandatin e ardhshëm katër vjeçar. I gjithë procesi i zgjedhjes është kritikuar ashpër nga opozita, përkatësisht Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës.(Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG