Ndërlidhjet

Heshtja e zhurmshme e spastrimit etnik


Të refuzuar nga vendi që e quajnë shtëpi dhe të padëshiruar nga fqinjët, myslimanët Rohingya janë përshkruar shpesh si pakica më e përndjekur në botë. Në vetëm tri javët e fundit, qindra-mijëra të tillë kanë ikur nga dhuna në Mianmar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG