Ndërlidhjet

Suu Kyi: Kriza me myslimanët s’mund të zgjidhet brenda natës


Suu Kyi: Kriza me myslimanët s’mund të zgjidhet brenda natës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Liderja e Mianmarit, Aung San Suu Kyi ka thënë sot se kriza në shtetin Rakhine nuk mund të zgjidhet lehtë dhe se tensionet mes dy komuniteteve ekzistojnë që prej para një shekulli. Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe, është përballur me kritika të mëdha nga komuniteti ndërkombëtar, për siç është thënë, dështimin për të zgjidhur krizën me myslimanët Rohingya. (Video: Reuters)

XS
SM
MD
LG