Ndërlidhjet

Përleshje mes palestinezëve dhe forcave izraelite pas vendimit të Trumpit


Përleshje mes palestinezëve dhe forcave izraelite pas vendimit të Trumpit
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Palestinezët kanë hedhur gur dhe janë përleshur me forcat izraelit në Bregun Perëndimot të enjten, pas vendimit të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të njohur Jerusalemin si kryqytet të Izraelit. Në qytetet Al-Bireh dhe Betlehem, palestinezët janë përleshur me trupat izraelite, të cilët kanë përdorur gazin për të shpërndarë turmat.( Video: Reuters).

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG